Komponists Jānis Lūsēns radījis jaunu koncertprogrammu “Satikt Čaku”

Tie, kuriem tuva Čaka dzeja, pazīst šo dīvaino sajūtu, kad iegrimsti tajā un šķiet, ka notikumi, ko Dzejnieks attēlojis, būtu paša izdzīvoti, bet poētiski apdzejotās vietas līdz sīkumiem tuvas un pazīstamas – gan ielas ar to smaržām un gaismām, gan pilsētas nomale ar pļaviņām, kurās ganās kazas un svilpo strazdi, gan miglā lēni asarojošs logs…

Šogad sajūtu meistaram Čakam svinam lielo dzimšanas dienu. Viņa dzeja iedvesmojusi komponistu Jāni Lūsēnu radīt jaunu koncertprogrammu, kurā atspoguļotas Dzejnieka daiļrades dažādās šķautnes.

Jāņa Lūsēna jaunradītās dziesmas savu īpašo skanējumu ieguvušas, savijoties diviem vīrišķīgiem balss tembriem – Zigfrīda Muktupāvela un Jāņa Strazdiņa baritoniem. Pašam komponistam muzicējot pie klavierēm, instrumentu skanējumu kuplinās Jāņa Lūsēna-juniora basa ģitāras, kā arī Harija Gūtmaņa ritma pulsācijas un sitamo instrumentu smalkās nokrāsas.

Programmā Jāņa Lūsēna dziesmas ar Aleksandra Čaka vārdiem, mūzika nebijušām kino filmām un sarunas. Koncerts divās daļās.

Pirmizrāde 27.oktobrī  19:00 – Mūzikas namā Daile
28.oktobrī 19:00 – Jāņa Lūsēna mūzikas namā Ozolu skola
29.oktobrī 19:00 – Kuldīgas kultūras centrā
30.oktobrī 19:00 – kultūras centrā “Ulbrokas pērle”
31.oktobrī 17:00 – Jelgavas kultūras namā
3.novembrī 19:00 – Jēkabpils Krustpils kultūras namā

Biļetes – www.aula.lv un www.bilesuparadize.lv