Ojāra Vācieša jubilejas mēnesī Mūzikas namā DAILE koncertizrāde PUS ES

27. novembrī plkst. 19.00 Mūzikas namā Daile noritēs Jāņa Lūsēna un Ojāra Vācieša koncertizrāde “Pus es”. Komponista jaunradītajai programmai pirmizrāde notika 2013. gada nogalē – Ojāra Vācieša dzimšanas dienā un Mūzikas nama Daile atklāšanas svētkos. 

1_Pus_esKoncertizrādes “Pus es” ar Latvijas izcilā dzejnieka vārdiem moto ir, citējot Ojāru Vācieti, „..es esmu tu, tu esi es, divas puses no pasaules..”, un Evitas Sniedzes atlasīto dzejnieka vēstuļu lasījumi, Reiņa Suhanova sceonogrāfija un radītā skatuves telpa, Jāņa Lūsēna mūzika un īpaši koncertizrādei iegādātie vintage instrumenti  – Hammond ērģeles un elektriskas Fender Rhodes klavieres – rada sajūtām un iztēlei neierobežotu muzikālu atmosfēru.  Koncertizrādes vienīgais aktieris, izrādes rokdziedātājs un autora vēstuļu lasītājs Ģirts Ķesteris kopā ar komponista izveidotu rokgrupu izspēlē muzikālu skatuves notikumu – no lirisma un intīmas noskaņas līdz spēcīgam, enerģētiski piepildītam rokam.

Koncertizrāde “Pus es”  guvusi skatītāju atsaucību un tika izvirzīta godpilnajai DIENAS gada balvai kultūrā nominācijā 2013. gada spilgtākais notikums mūzikā.

Mūzikas autoram Jānim Lūsēnam šis darbs ir bijis īpaši nozīmīgs un tuvs, rosinot būt, kā pats komponists saka: “radošam, brīvam un pārdrošam”. Koncertizrādei izdots mūzikas ieraksts “Pus es” CD formātā ar 16 Jāņa Lūsēna dziesmām un Ojāra Vācieša dzeju. Mūzikas albums “Pus es” tika izvirzīts ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons nominācijā Labākais koncertuzveduma un teātra mūzikas albums.

Biļetes “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un http://www.bilesuparadize.lv