Mūzika Ozolu skolā

Pirms vairākiem gadiem esmu atgriezies pie savas jaunības skolas gadu aizraušanās – jaunu skaņu un tembru meklējumiem, un toizmantošanu improvizācijā un mūzikā. Ozolu skolas viena no publiskām funkcijām ir padarīt pieejamu apmeklētājiem mūzikas instrumentu kolekciju, stāstot par tiem un demonstrējot. Instrumentu kolekcijā ir dažādi zvanveidīgie, kokļveidīgie un taustiņinstrumenti, kā arī dažādi pūšamie instrumenti. Instrumentu kolekcija atrodas skolas lielajā zālē.

Pieņemam individuālus un grupu pieteikumus to apskatei. Apskati papildinās neliels stāstījums un instrumentu demonstrācija. Ieeja par ziedojumiem skolas uzturēšanai. 

 

Mana instrumentu kolekcija pirmo reizi sāka skanēt klausītājiem 2017.gadā projektā “AIZ”, kurā kopā ar mani vēl piedalījās pieci mūziķi. Ir ierakstīts CD, nospēlēti ap 20 koncertiem. 2019.gadā sadarbībā ar Mazmežotnes muižu izveidojām vasaras festivālu “Mūzika vakara mieram”, kurā notika pieci koncerti un kurā piedalījās Vestards Šimkus, Mārcis Auziņš, Rihards Zaļupe, Laima Jansone, Ieva un Ainars Šablovski. Šajā festivālā pirmo reizi piedāvājām iespēju klausītājiem baudīt mūziku atslābinātā, pusguļus stāvoklī īpaši tam paredzētos krēslos. Šāds mūzikas baudīšanas veids un brīvas mūziķu improvizācijas guva lielu piekrišanu. Ozolu skola un tās lielā zāle, kurā atrodas instrumenti un īpašie krēsli mūzikas baudīšanai, šobrīd ļauj nodrošināt neierobežotu šādu performanču skaitu 15 cilvēkiem, lai skaņu izplatības lauks būtu pēc iespējas tuvāk klausītājiem. Skaņu lauku performances ir plānot spēlēt katru svētdienas pēcpusdienu 17:00, ar nodomu, ka tas kalpos kā restarts, uzsākot jaunu darba nedēļu.

Pieņemam grupu pieteikumus līdz 15 cilvēkiem. Šie muzikālie ceļojumi arī pandēmijas apstākļos ir paredzēti ikvienam, bet ievērojot valstī ieviestos tekošos noteikumus.

Ja izvedojas grupa ar vakcinētajiem vai pārslimojošajiem Covid19, tad nekādu fizisku ierobežojumu nebūs. Apmeklējuma cena 15 eiro.

Ja izveidojas grupa ar joprojām veselajiem un nevakcinētajiem, tad būs jāievēro distance, maskas un mazāks apmeklētāju skaits līdz 7, kas diemžēl liek mums cenu dubultot līdz 30 eiro.

Pieteikšanās obligāta, pa tālr.29148787 vai info@janislusens.lv