Mūzika Ozolu skolā

Pirms vairākiem gadiem esmu atgriezies pie savas jaunības skolas gadu aizraušanās – jaunu skaņu un tembru meklējumiem, un to izmantošanu improvizācijā un mūzikā. Ozolu skolas viena no publiskām funkcijām ir padarīt pieejamu apmeklētājiem mūzikas instrumentu kolekciju, stāstot par tiem un demonstrējot. Instrumentu kolekcijā ir dažādi zvanveidīgie, kokļveidīgie un taustiņinstrumenti, kā arī dažādi pūšamie instrumenti. Instrumentu kolekcija atrodas skolas lielajā zālē.

Pieņemam individuālus un grupu pieteikumus to apskatei. Apskati papildinās neliels stāstījums un instrumentu demonstrācija. Vismaz stundu gara ekskursija līdz piecām personām 50 eiro, par katru nākamo apmeklētāju 10 eiro. 

 

Mana instrumentu kolekcija pirmo reizi sāka skanēt klausītājiem 2017.gadā projektā “AIZ”, kurā kopā ar mani vēl piedalījās pieci mūziķi. Ir ierakstīts CD, nospēlēti ap 20 koncertiem. 2019.gadā sadarbībā ar Mazmežotnes muižu izveidojām vasaras festivālu “Mūzika vakara mieram”, kurā notika pieci koncerti un kurā piedalījās Vestards Šimkus, Mārcis Auziņš, Rihards Zaļupe, Laima Jansone, Ieva un Ainars Šablovski. Šajā festivālā pirmo reizi piedāvājām iespēju klausītājiem baudīt mūziku atslābinātā, pusguļus stāvoklī īpaši tam paredzētos krēslos. Šāds mūzikas baudīšanas veids un brīvas mūziķu improvizācijas guva lielu piekrišanu.

Ozolu skola un tās lielā zāle, kurā atrodas instrumenti un īpašie krēsli mūzikas baudīšanai, šobrīd ļauj uzņemt līdz 15 cilvēkiem, lai skaņu izplatības lauks būtu pēc iespējas tuvāk klausītājiem. Šie muzikālie ceļojumi arī pandēmijas apstākļos ir paredzēti ikvienam, bet ievērojot valstī ieviestos tekošos noteikumus.

Apmeklējuma cena 300 eiro (20 eiro no personas, vai arī neatkarīgi no cilvēku skaita).

Pieteikšanās obligāta, pa tālr.29148787 vai info@janislusens.lv