J.Lūsēna un M.Zālītes muzikālās poēmas “KĀ ĀBEĻDĀRZS IR BRĪVĪBA” pasaules pirmatskaņojums

Noslēdzot valsts simtgades varonības un veidošanās gadu, 23. novembrī pl. 12.00 un 16.00 Jelgavas kultūras namā, pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma “Kā ābeļdārzs ir brīvība”.  Uzveduma pirmatskaņojumam izraudzīta zīmīga vieta – Jelgava, tieši šeit pirms simt gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas  sapnis par brīvu Latviju.

Darba mūzikas autors J. Lūsēns sadarbību ar M. Zālīti vienmēr vērtē kā jaunu izaicinājumu:

Tās dvēseles stīgas, kas vibrē Māras dzejā un pasaules notikumu redzējumā, iekustina arī manu radošo garu, katrreiz iedzīvinot arvien jaunas skaņas, motīvus un krāsas. Īpaši tuva, šķiet, mums abiem ir latviskā piederības sajūta. Gan vēsturi vētījot, gan sapņus par Latviju izrakstot. Tā tas ir bijis izrādēs – “Sfinksa”, ”Indriķa hronika” ”Kaupēn, mans mīļais”, “Meirovics” un “Mistērija par sapni un mīlestību”. Mūsu kopdarbi ir izspēlēti simtiem reižu un skaņdarbi dzīvo un tiek dziedāti vēl šodien. Ticu, ka mūsu jaunais darbs “Kā ābeļdārzs ir brīvība” ir skaists, emocionāli dziļš un pacilājošs turpinājums līdz šim jau kopā radītajam.”

23.novembra pirmizrādē, tautas sapņus par brīvību izstāstīs un izdziedās – Dailes teātra aktieri: Jelgavā dzimušais un augušais Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule – Skrastiņa, operdziedātāja, mecosoprāns Kristīne Zadovska, solisti – Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš un Andris Ērglis. Uzveduma skanējumu papildinās arī Jelgavnieki – panākumiem bagātais meiteņu koris “Spīgo” (vadītāja Līga Celma– Kursiete) un jauktais koris “Balti” (vadītāja Maija Branka) –  vīru koris “Franchori”( vadītājs Ingus Leilands}.  Diriģents –  Valdis Butāns.

Brīvības stāstus muzikālās skaņās iedzīvinās Latvijas labākie mūziķi – komponists Jānis Lūsēns, kā arī Harijs Gūtmanis, Evija Mundeciema, Marita Karpa, Latvīte Cirse, Jānis Ozoliņš un Jānis Lūsēns juniors

Biļetes visās “Biļešu paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv. Cena 5 – 10 eiro. 

Uzzini vairāk: www.jelgava.lv un www.kultura.jelgava.lv

Ierodoties uz pasākumu apmeklētāji piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma