MĀRCIS AUZIŅŠ un JĀNIS LŪSĒNS Ziemassvētkos / MIERS [bez vārdiem]

“MIERS [bez vārdiem]” – tā skan meditatīvs, muzikāls ceļojums, kuru izveidojuši divi izcili skaņu meistari – ģitārists Mārcis Auziņš un komponists Jānis Lūsēns, lai Ziemassvētku laikā sniegtu dvēseliskus, emocionāli piesātinātus, gaismas instalāciju un lieliskas instrumentālās mūzikas caurvītus koncertus Latvijas dievnamos. 

img

Viena no šķautnēm, kas vieno abus māksliniekus, ir mūzika, kuras pamatnoskaņa ir miers, rāms plūdums un apcere – kā sava veida muzikāla meditācija. Šoreiz tās saplūdušas vienā, radot unikālu muzikālo kolāžu.

“Man miers, tāpat kā laime, ir visu lietu kārtība,  līdzsvars starp daudzajām dzīves lomām un jomām,” atzīst Mārcis Auziņš. “Pilnvērtīgu savu mieru es nevaru iedomāties bez mūzikas un ar to saistītajiem procesiem. Ir liels prieks, ka, to radot un izpildot, kaut uz brīdi iespējams kļūt arī par klausītāja miera un laimes mirkli.”

Atzīmējot, ka vislielāko miera pieredzi viņam sniedz vakara stundas Ozolu skolā, komponists Jānis Lūsēns saka: “Manā radošajā dzīvē trauksme un miera stundas ir mijiedarbībā, un tikai vakara stundas varu pavadīt pie saviem instrumentiem, improvizējot. Nemanot pazūd laika sajūta un pārņem miers kā skaists ar gaismu piepildīts lauks.”

Trešais dalībnieks koncertā būs gaismu mākslinieks Roberts Cipruss. Viņš ar savu redzējumu izcels katras baznīcas arhitektūras, interjera un sakrālo priekšmetu skaistumu un varenumu. Kā sava veida tilts no tālās pagātnes uz šodienu būs divu soprānu – Sanitas Rozes un Guntas Greisles izpildītie  Jāņa Lūsēna cikla “Septiņi dziedājumi mazajam Jēzum”, kurā neskaitāmu variāciju veidā izskan tikai viens vārds – Aleluja. 

Ziemassvētku koncerts bez vārdiem skaņu un gaismu pasaulē būs attālināšanās no ikdienas steigas, iespēja būt Dievnamā, lai pateicības pilnu sirdi satiktos ar sevi un Radītāju.

Koncertprogrammas “MIERS [bez vārdiem]” pieturvietas:

16. decembris  Jūrmalas Dubultu baznīca
17. decembris – Valmieras Sv.Sīmaņa baznīca
20. decembris – Liepājas Lutera baznīca
21. decembris – Jaunpiebalgas Sv.Toma baznīca
22. decembris – Rīgas Lutera baznīca Torņakalnā
23. decembris – Kuldīgas Sv.Annas baznīca
25. decembris – Rīgas Vecā Sv.Ģertrūdes baznīca
26. decembris – Jelgavas Sv.Annas baznīca

Biļetes –  https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/28518