Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz tikšanos ar komponistu Jāni Lūsēnu

26.aprīlī plkst. 18.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja kultūrtelpā “Tintnīca” Pulka ielā 8, Rīgā, viesosies komponists Jānis Lūsēns. Vakaru vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva. Kultūrtelpas moto ir – vieta jaunai pieredzei un nozīmīgām sarunām, un pasākuma ciklā “Melomānu salons” katru mēnesi var iepazīt nozīmīgus pagātnes, tagadnes un nākotnes kultūras procesus caur interesantām personībām, neparastām perspektīvām un jauniem atklājumiem.

Komponists Jānis Lūsēns savā radošajā darbībā vairāk pievērsies neakadēmiskajiem žanriem, tomēr saglabājis interesi par akadēmisko mūziku un raksta arī akadēmiskus darbus. Viņa ieguldījums latviešu mūzikā ir ievērots un atzinīgi novērtēts. Lūsēns saņēmis Latvijas teātru gada balvu kā labākais komponists (1996. gadā par mūziku izrādei Santa Krusa, 1999.gadā par rokoperu Kaupēn, mans mīļais), Latvijas Lielo mūzikas balvu (par muzikālajām izrādēm 2000.gadā un devumu teātra mūzikas žanrā) un AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvu 2003.gadā. Kopš 1987.gada Jānis Lūsēns ir Latvijas Komponistu savienības biedrs.

Studiju laikā izveidojis eksperimentālu instrumentālās mūzikas ansambli “Zodiac” (1979), kura albums “Disco Alliance” (1980) guva plaša mēroga panākumus un tika izpārdots vismaz 20 miljonu lielā tirāžā visā pasaulē. Nozīmīgu vietu komponista daiļradē ieņem mūzikli un rokoperas. Kā veiksmīgākās jāpiemin rokopera “Kaupēn, mans mīļais”, kura ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, “Sfinksa”, “Agrā rūsa” u.c.

Lūsēna dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos un Skolēnu dziesmu svētkos. Par sevi pats viņš saka: “Šķiet, ka dvēselē esmu arhitekts, kas nodarbojas ar mūziku”.

KĀ IEGĀDĀTIES BIĻETI?

Pirms pasākuma klātienē vai mobilajā lietotnē MOBILLY.
Biļetes cena: 5 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 EUR.
Pieteikšanās: https://ej.uz/Lusens

KĀ PIE MUMS NOKĻŪT?

Braucot no centra ar 3. vai 13. autobusu līdz pieturai Ūdens iela vai ar 5. tramvaju līdz pieturai Eiženijas iela (aptuvenais brauciena ilgums līdz 15 minūtes).
Pasākuma apmeklētājiem bezmaksas stāvvieta. Caurlaidi var saņemt Muzeju krātuves info centrā.